• Vianočná akadémia

• Predvianočný čas si rodičia našich žiakov mohli spríjemniť návštevou Robotníckeho domu, kde si mohli pozrieť Vianočnú akadémiu, na ktorej im žiaci predviedli vystúpenia, ktoré so svojimi pedagógmi nacvičili.

Video si môžete pozrieť v časti "O škole - Videosúbory", fotografie sú vo fotoalbume.

• Zber nápojových kartónov

• Naša škola sa zapojila do súťaže v zbere nápojových kartónov, do ktorej sa mohli zapojiť všetky základné školy v mestách Nitra, Banská Bystrica a Trenčín. Počas októbra a novembra si žiaci v domácnostiach odkladali čisté prázdne a stlačené nápojové kartóny a v novembri prebiehal na všetkých zúčastnených školách zber. V Banskej Bystrici sa do súťaže zapojili štyri základné školy, a to: ZŠ Pieninská, ZŠ Radvanská, ZŠ Ďumbierska 17 a ZŠ s MŠ Jána Bakossa, pričom žiaci spoločne vyzbierali 456,5 kg nápojových kartónov. Najviac nápojových kartónov sa podarilo vyzbierať žiakom našej školy, 196 kg nápojových kartónov. Ďakujeme všetkým pedagógom, žiakom a rodičom, ktorí sa do zberu zapojili.

• Vianočné pozdravy

• Aj tento rok žiaci našej školy vyhotovili desiatky zaujímavých vianočných pozdravov. 25 z nich sme spolu so želaním pokojných Vianoc poslali vojakom v mierových misiách, ktorí počas vianočných sviatkov nebudú so svojimi rodinami...veríme, že ich pozdravy detí potešia.

• SRDCE VIANOC

• 14.12. žiaci 7.A a 8.A navštívili domov dôchodcov KOMUCE v Banskej Bystrici. Pre našich starších spoluobčanov si žiaci pripravili krásny program, ale aj malý darček a to malé ručne vyrobené mydielka a malého motýlika pre šťastie. Po skončení programu mali žiaci čas porozprávať sa s týmito úžasnými ľuďmi. Pri počúvaní ich príbehov sa striedali veselé úsmevy, ale aj slzičky. Nakoniec sme všetci videli, že takéto činy majú svoj zmysel. Ich úprimné poďakovanie nás všetkých bude ešte dlho hriať pri srdci.

• Krajské kolo v šachu.

• Na KK v šachu vybojovalo naše družstvo(Mikušová, Ďurovka) 2. miesto. Medzi jednotlivcami bola Mikušová na 2. mieste. Gratulujeme!

• Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky

• Naše družstvo strelcov(Kmeť 8.B, Vinc 6.A, Godžáková 9.C) vybojovalo na OK v streľbe zo vzduchovky 3. miesto. Medzi jednotlivcami obsadil M.Kmeť 2. miesto. Gratulujeme!