• Jesenný zber papiera

• Jesenný zber papiera bol ukončený, vyzbierali sme 12 240 kg papiera. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ho zúčastnili. Vyhodnotenie zberu bude na budúci týždeň.

• Testovanie 5/2018

• Vážení rodičia a žiaci 5.ročníka,

aj v tomto šk. roku sa uskutoční Testovanie 5-2018 – 21.11.2018 z predmetov SJL a MAT.

Všetky informácie týkajúce sa testovania (harmonogram, pomôcky, aj testy z predchádzajúcich rokov)  sú zverejnené na stránke www.nucem.sk v časti Testovanie 5.

• Horehronské hry v atletike

Na HH v atletike dosiahli naši žiaci výborné výsledky. Š. Godžák vybojoval 2. miesto v behu na 300M a v skoku do diaľky, Krestianko 2. miesto v chôdzi na 1000M, Krompaský bol 3. v behu na 1000m, Messerschmidtová vybojovala 2. miesto v behu na 800 a vytvorila nový rekord školy. Všetkým gratulujeme! Kompletné výsledky našich žiakov si môžete pozrieť v časti " Naše športové úspechy".

• Plavecká štafeta

Naše plavecké družstvá sa 28.9. zúčastnili na mestskej plaveckej štafete žiakov ZŠ. Družstvo mladších žiakov sa umiestnilo na 3. mieste, družstvo starších žiakov na 5. mieste. Gratulujeme!

• Celoslovenské kolo Pytagoriády.

Celoslovenské kolo Pytagoriády sa uskutočnilo 7. júna 2018, kde sa žiak 7.A umiestnil na 3. mieste v kategórii 7. ročník a na 2. mieste v kategórii 8. ročník. Srdečne blahoželáme.

• IQ olympiáda

28.5. 2018 na Smolenickom zámku uskutočnilo celoslovenské finále IQ olympiády, kde nás reprezentovali 2 žiaci z 9.A . Jeden z nich sa umiestnil na výbornom 13. mieste. Srdečne blahoželáme.

• MATEMATICKÝ KLOKAN

Žiaci našej školy sa každý rok zapájajú do najväčšej medzinárodnej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN. Tento rok riešilo zaujímavé matematické úlohy, v ktorých museli využiť aj logické myslenie 140 žiakov, z toho 112 žiakov I. stupňa a 28 žiakov II. stupňa.Úspešných riešiteľov máme 38. Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• Malá vedecká konferencia v Košiciach

V metropole východného Slovenska, v Košiciach, sa konala dňa 8.6.2018 celoslovenská prehliadka ročníkových prác intelektovo nadaných žiakov, Malá vedecká konferencia. Našu školu reprezentovali dvaja chlapci, Dominik Ferianc z 2.A s prácou Kamene okolo nás a Matúš Ďurian z 5.A s filmovou témou Grotesky. Svoje vedomosti prezentovali na akademickej pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ. Zároveň mohli svoje výkony porovnať s rovesníkmi z iných škôl a inšpirovať sa od nich. Obom chlapcom a všetkým žiakom programu VIN želáme veľa dobrých nápadov a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Exkurzia ôsmakov v Poľsku

Dňa 18.5.2018 sa žiaci VIII. ročníka zúčastnili náučného poznávacie zájazdu do poľského koncentračného tábora Auschwitz –Birkenau spojeného s návštevou mesta Krakow. Zájazd bol realizovaný v rámci experimentálneho projektu História učiteľkou života v spolupráci s OZ Nové tváre a podpory primátora mesta J.Noska. Cesta autobusom sa zmenila na pojazdu učebňu, kde si žiaci vypočuli veľa zaujímavosti z obdobia 2.sv. vojny. Náročnú prehliadku koncentračného tábora ukončila príjemné spoznávanie Starého mesta – Krakow.

• Slávik Slovenska 2018

9.5. sa traja žiaci z našej školy zúčastnili okresného kola súťaže v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018. Napriek ťažkej konkurencii sa v​šetci traja umiestnili v prvej trojke, každý vo svojej kategórii.

I. kategória - Dominik Ferianc, 2.A - 3. miesto

II. kategória - Saška Václavíková, 5.C - 2. miesto

• Drôtovanie

V máji si naši piataci vyskúšali drôtovanie a zároveň sa dozvedeli veľa nového z histórie tohto remesla. Každému žiakovi sa podarilo vytvoriť darček pre svoju mamičku. Ako sa im darilo pri práci si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Partneri

• Zvonenia