• Francúzska jeseň 2017

• Dňa 17.10. sa žiaci 5.A zúčastnili detského kvízu Alliance Française Banská Bystrica - Francúzska jeseň 2017. V konkurencii trinástich tímov z Banskej Bystrice a zo Zvolena získali perfektné 2. miesto. Blahoželáme!

• Majstrovsvá okresu žiakov v zrýchlenom šachu

• Na Majstrovstvách okresu žiakov v zrýchlenom šachu v kategórii ZŠ a OG nás výborne reprezentovali naši žiaci L. Strapec, A. Mikuš (2.A) a M. Mikušová(5.A), ktorí si v konkurencii aj s o dosť staršími žiakmi vybojovali perfektné 1. miesto. Medzi jednotlivcami obsadil L. Strapec 3. miesto a postúpil do krajského kola. Gratulujeme!

• Krajské kolo v cezpoľnom behu

• Na KK v cezpoľnom behu vybojovalo naše družstvo dievčat (N. Messerschmidtová, L. Cibulová 8.B, T. Godžáková 8.C) krásne 2. miesto. N. Messerschmidtová v hodnotení jednotlivkýň obsadila tiež 2. miesto. Gratulujeme!

• Vyhodnotenie jesenného zberu papiera 2017

• Ďakujeme všetkým rodičom a deťom, ktorí sa zapojili do zberu papiera, ale aj tým žiakom a pedagógom, ktorí nám pri zbere pomáhali. Spoločne sme nazbierali 11 085 kg papiera. Ak 125 kg papiera zachráni jeden strom, tak sme ich zachránili 88. Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí sa pridali a nie je im jedno čo sa deje v našej prírode. Vyhodnotenie zberu nájdete TU

• Okresné kolo v cezpoľnom behu

• Na OK v cezpoľnom behu vybojovalo naše družstvo dievčat (Godžáková 8.C, Messerschmidtová 8.B, Šimková 6.C) 2. miesto. Dievčatá postúpili na krajské kolo. Gratulujeme!

• Európsky deň jazykov

• Na našej škole sme si pripomenuli Európsky deň jazykov, ktorý pripadá na 26. september. Najstarší žiaci z triedy 9.A si pripravili zaujímavé interaktívne prezentácie pre mladších žiakov z prvého stupňa a strávili tak zábavnú hodinku s cudzími jazykmi. Dozvedeli sa zaujímavosti zo sveta jazykov, naučili sa pár cudzích slov a riešili aj zábavné úlohy.

• Horehronské hry v atletike

• Na Horehronských hrách v atletike dosiahli najlepšie výsledky: F. Krestianko(6.A) 2. miesto v chôdzi, N. Messerschmidtová(8.B) 2. miesta v behu na 600M a v skoku do diaľky a T. Zacharovský(8.A) 2. miesto v behu na 60M, 3. miesto v skoku do diaľky. Gratulujeme!

• Exkurzia v Budapešti

• Dňa 28.9.2017 sa naše triedy 2.A, 3.A, 4.A a 5.A zúčastnili v rámci Obohatenia exkurzie v Budapešti, kde navštívili Tropicarium a mnoho historických miest.