• Okresné kolo v gymnastickom 4-boji

• Na OK v gymnastickom 4-boji vybojovalo naše družstvo chlapcov( Babiak, Novotný 4.C, Šesták 6.A, Vigaš 4.A, Vesel 6.C, Bačík 6.B) v kategórii 4.-6. ročník 1. miesto a postúpilo na krajské finále. V ostatných kategóriách sa naše družstvá umiestnili na 3. a 4. miestach.

• Okresné kolo chemickej olympiády

• 22.3. sa traja žiaci našej školy - Andrej Špitalský, Ivana Medveďová a Alexandra Kramáriková zúčastnili okresného kola chemickej olympiády. Náročné úlohy a praktickú časť zvládli na výbornú a veľmi nás teší úspech Andreja, ktorý sa umiestnil na 3. mieste a postupuje na krajské kolo. Držíme mu palce.

• Biblická olympiáda

• Dňa 22.3.2018 P. Kubincová 8.A, S. Kotrč 7.A a M. Kotrč 5.A získali 1. miesto na  sedemnástom ročníku Biblickej olympiády v Slovenskej republike organizovanej Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Konferenciou biskupov Slovenska. Blahoželáme k postupu na diecézne (krajské) KOLO. Spoznávali Sväté písmo: STARÝ ZÁKON: Genezis 12 – 50, NOVÝ ZÁKON: Evanjelium podľa Marka.

• Okresné kolo Pytagoriády

• 14. marca sa naši žiaci zúčastnili okresného kola matematickej Pytagoriády. A veľmi úspešne. Okrem jednej kategórie sa umiestnili na prvých miestach. Víťazom aj úspešným riešiteľom blahoželáme a tešíme sa, že nás budú reprezentovať aj o rok. Kompletné výsledky našich žiakov si pozrite v časti "Súťaže a olympiády".

• Kováčova Bystrica

• Do literárnej súťaže Kováčova Bystrica sa tento rok zapojilo rekordných 138 súťažiacich. Žiaci a žiačky našej školy získali až 5 umiestnení. V kategórii prednes poézie získala vynikajúce 2.miesto Terezka Jurášová z 8.C triedy. V kategórii prednes prózy sa umiestnil na 3.mieste Matúš Ďurian z 5.A. Vo vlastnej tvorbe v kategórii próza získala 2.miesto Anetka Kubincová zo 6.A triedy a 3.miesto Sofia Čellárová rovnako zo 6.A. Úspešným sa stal aj Jakub Kováč opäť zo 6.A triedy vo vlastnej literárnej tvorbe v kategórii poézia, kde obsadil krásne 3.miesto. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie našej školy.

• Minibasketshow 17/18

• 14.3. sa uskutočnilo v športovej hale v Žiari nad Hronom štvrté regionálne kolo mini-basketbalovej súťaže základných škôl pre deti na prvom stupni základných škôl Minibasketshow 17/18. Deti si tradične zmerali svoje sily v basketbalových zápasoch a taktiež v súťažiach zručností. Školy si postupne zmerali sily vo vzájomných zápasoch každý s každým v 5-člennej skupine. Postup do aprílového finále, ktoré sa uskutoční v Poprade si nakoniec vybojovala ZŠ Ďumbierska 17 z Banskej Bystrice.

• Vesmír očami detí

• Dominika Šimková, 6.C a Sandra Michalová, 7.C boli ocenené v okresnom kole výtvarnej súťaže Vesmír očami detí a ich práce postupujú do celoslovenského kola. Ocenené práce spolu s ďalšími si môžete prísť pozrieť do Stredoslovenského múzea od 13. - 27. marca. Dievčatám srdečne gratulujeme.

• Naši stolní tenisti sú majstri kraja!

• Naše družstvo stolných tenistov(E. Kuteš, R Zemenčík 9.B, R. Kuteš 6.B, S. Kudlička 9.C) zaznamenalo veľký úspech, keď na majstrovstvách kraja v Kalinove vybojovalo 1. miesto a postúpilo na majstrovstvá Slovenska do Prešova. Gratulujeme!