• Olympijský festival detí a mládeže Banskej Bystrice

• Na tohtoročnom OFDM sa naším žiakom najviac darilo vo vedomostnej súťaži a v behu na 800M žiačok, kde sme získali 1. miesta, futbalisti vybojovali 2. miesto a basketbalistky a skokan do diaľky obsadili 3. miesta. Gratulujeme!

• Exkurzia ôsmakov v Poľsku

• Dňa 18.5.2018 sa žiaci VIII. ročníka zúčastnili náučného poznávacie zájazdu do poľského koncentračného tábora Auschwitz –Birkenau spojeného s návštevou mesta Krakow. Zájazd bol realizovaný v rámci experimentálneho projektu História učiteľkou života v spolupráci s OZ Nové tváre a podpory primátora mesta J.Noska. Cesta autobusom sa zmenila na pojazdu učebňu, kde si žiaci vypočuli veľa zaujímavosti z obdobia 2.sv. vojny. Náročnú prehliadku koncentračného tábora ukončila príjemné spoznávanie Starého mesta – Krakow.

• Slávik Slovenska 2018

• 9.5. sa traja žiaci z našej školy zúčastnili okresného kola  súťaže v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska 2018.  Napriek ťažkej konkurencii sa v​šetci traja umiestnili  v prvej trojke, každý vo svojej kategórii.

I. kategória - Dominik Ferianc, 2.A - 3. miesto

II. kategória - Saška Václavíková, 5.C - 2. miesto

III. kategória - Nikolka Kádašiová, 7.B - 2. miesto

• Drôtovanie

• V máji si naši piataci vyskúšali drôtovanie a zároveň sa dozvedeli veľa nového z histórie tohto remesla. Každému žiakovi sa podarilo vytvoriť darček pre svoju mamičku. Ako sa im darilo pri práci si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• IQ olympiáda – regionálne kolo

• V stredu, 09.05.2018 sa 4 naši najúspešnejší žiaci Andrej Špitalský, Vratko Hossa, Eduard Martinka a Matej Vinc zúčastnili regionálneho kola IQ olympiády. V tomto regióne sa do súťaže zapojilo 5 471 detí z troch krajov a to Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho. Z nich 80 najlepších postúpilo do regionálneho kola. V silnej konkurencii sa v regionálnom kole na 1. mieste umiestnil Andrej Špitalský z 9.A a postúpil do finále – celoslovenského kola. Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a víťazovi srdečne blahoželáme.

• Exkurzia ôsmakov na Orave

• Dňa 2. mája 2018 sa ôsmy ročník vybral po stopách realistických autorov, Martina Kukučína a P.O.Hviezdoslava. Naše kroky viedli až na Oravu, kde sme v malebnej dedinke Jasenová navštívili rodný dom nášho významného prozaika M. Kukučína. Pochádzal zo skromných pomerov, ale napriek tomu vo svojom živote veľa dokázal. Robil česť nášmu národu až v ďalekej Argentíne a ako sám hovoril: "Osud si ma vybral, aby ma dobre popreháňal." V neďalekom Dolnom Kubíne nás v Oravskom múzeu P.O.Hviezdoslava privítali nielen množstvom informácií o velikánovi našej literatúry, ale aj krásnym prednesom jeho najznámejších básní. Na záver sme navštívili miesto posledného odpočinku J.Matušku, nešťastného štúrovského básnika, ktorého si pripomíname vždy, keď počujeme text našej hymny. Exkurzia na Oravu nás presvedčila o tom, že niektoré veci je lepšie raz vidieť, ako dvakrát o nich počuť.

• PINKSONG
          • PINKSONG

• Anetka Kubincová zo 6.A sa v súťaži v speve populárnej piesne PinkSong vo Zvolene umiestnila v zlatom pásme.  Srdečne jej blahoželáme.