• UČITELIA PEČÚ ZDRAVOTNÍKOM

• Naša škola  sa zúčastnila krásneho a ušlachtilého projektu, ktorý v tento predvianočný čas spájal učiteľov na celom Slovensku. Učitelia napiekli koláče a tým  poďakovali  zdravotníkom za ich obetavú prácu v tejto ťažkej dobe. Vianočným pečivom sme chceli  zdravotníkom urobiť radosť, vyjadriť im úctu a podporu. A čo je na tom ešte lepšie....že sa ako učitelia na  Slovensku vieme spojiť pre dobrú vec, vieme zdieľať dobré nápady a  dávame našej spoločnosti príklad, ako sa všetko dá, keď je vôľa.                                                                      Tak šťastné a veselé všetkým

• PišQworky 2021

• Až 5 družstiev z našej školy (spolu 25 žiakov z tried 6.A, 7.A a 9.A) sa počas novembra zapojilo do online turnajov v piškvorkách. Online turnaje prebiehali vo viacerých skupinách a v rôznych termínoch. Naši žiaci sa zapájali v čase svojho voľna. Tím žiakov 6.A (Bobok, Chlebana, Kubacká, Murin, Strapec) sa prebojoval medzi 30 najlepších tímov do celoslovenského finále, kde súťažili najmä so stredoškolákmi. Gratulujeme.                                                                      PIšQworky sú tímová súťaž pre študentov stredných a druhého stupňa základných škôl. Organizuje ho spolok Student Cyber Games od roku 2008. Spoluorganizátorom súťaže je Masarykova univerzita v Brne. Každoročne sa do súťaže zapojí viac ako tisíc žiakov a študentov.

• Úspechy našich šachistov

• Naši šachisti opäť potvrdili, že patria medzi tých najlepších.  Na Majstrovstvách BB kraja sa už tradične zúčastnili  Martinka a Saško Mikušovci, Lukáško a Tomáško Strapcovci,  Marek Ďurovka a Tomáško Žilinčan. Všetci sa umiestnili v prvej desiatke a  postupujú na Majstrovstvá SR.  Tešíme sa, že tento rok sa premiérovo zúčastnila aj naša najmladšia šachistka, prváčka Barborka Mikušová.                                                                                                            Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a v celoslovenskom kole im držíme päste.

• KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK

• Rozhodli sme sa v tento predvianočný čas potešiť opustených seniorov a darovať im darček, ktorý zahreje pri srdci nás aj ich. Naplnili sme krabičky od topánok maličkosťami - sladkosťami, kozmetikou, fajným čajíkom, voňavou kávou, dobrou knihou, krížovkami či mäkučkými ponožkami. Často je to jediný darček, ktorý babičky a deduškovia v centrách pre seniorov dostanú a preto sme pribalili aj kus svojho srdiečka. Do centra KOMUCE putovalo od nás sedemdesiat krabičiek. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa na zbierke podieľali.