• Svetielko nádeje

• Dar Svetielku nádeje

Vrámci svetového dňa boja proti rakovine sa na našej škole podľa vzoru "narcisov" uskutočnila dobrovoľná zbierka detí a učiteľov pre bystrické Svetielko nádeje, detské onkologické centrum v Roosveltovej nemocnici. Keďže naša škola má veľa žiakov, ktorí sú zároveň aj skautmi a majú skúsenosť v organiyovaní zbierok (deň narcisov, belasý motýľ a i.), zbierku nám pomohli zorganizovať naše žiačky - skautky z 59. a 89. zboru skautov v Banskej Bystrici. Vyzbieralo sa presne 120,- € a peniaze boli ráno 5. mája 2016 slávnostne odovzdané zamestnancom Svetielka nádeje. Žiačky: Viktória Vašínová, Martina Golianová, Lucia Majanová, Veronika Katušková a Zuzana Styková vrámci návštevy onkologického centra absolvovali aj krátku prehliadku oddelenia, počas ktorej sa dozvedeli niečo o možnostiach, úskaliach a výzvach detí s ťažkou chorobou. Na stretnutí pri rozhovoroch padli návrhy na užšiu spoluprácu školy, skautov s oddelením onkológie pri animovaní voľného času chorých detí. Akciu hodnotíme ako veľmi prospešnú a u detí na škole obľúbenú.

Mgr. Ondrej Odokienko – koordinátor žiackeho parlamentu

o akcii povedali:

"Dňa 5.5.2016 sme navštívili Roosveltovu nemocnicu v Banskej Bystrici, onkologické oddelenie, aby sme odovzdali vyzbierané peniaze z dňa narcisov na našej škole. Personál nás previedol po oddenelé, ktoré nám dôkladne ukázal. Obliekli nás do špeciálnych oblekov a dali sme si návleky na topánky. Sme radi, že sme spolu mohli pomôcť týmto deťom. Ďakujeme." Viktória Vašínová, 9.B

Ďakovný list centra Svetielka nádeje učiteľom a žiakom našej školy.pdf