• Projekty školy

• Ako škola s TVORIVO-HUMANISTICKÝMI PRVKAMI vo výchovno-vzdelávacom procese pracujeme v PROJEKTOCH:

VIN - Vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov

Zodpovední za projekt:

PaedDr. Patrik Ferianc,

PaedDr. Miroslava Komorová 1.st.,

Mgr. Eva Surovčíková 2.st.

GYM F!T

Projekt zameraný na testovanie úrovne základných pohybových schopností školskej mládeže.

Zodpovedná za projekt: Mgr. Marie Babiaková

Škola podporujúca zdravie - Projekt so zameraním na starostlivosť o životné prostredie školy, vzdelávanie žiakov a zamestnancov.

Zodpovedná za projekt:

Mgr. Miroslava Bédiová

Škola zmena - V projekte vychádzame z potrieb, schopností a skúseností dieťaťa, rozvíjame jeho záujmy, vedieme ho k samostatnosti, sebavýchove a k schopnosti efektívne sa učiť.

Zodpovední za projekt:

Mgr. Elena Janecová,
          Mgr. Anna Kováčiková

Environmentálna výchova - Sme škola s cieľom formovať a rozvíjať v žiakoch pozitívny vzťah k tvorbe a ochrane životného prostredia.

Zodpovedné za projekt:

Mgr. Katarína Fedorová

DIGITÁLNE UČIVO NA DOSAH

Cieľom je vytvorenie a poskytnutie služieb v oblasti eGov, ktoré umožnia každej, do projektu zapojenej škole, využívať garantovaný prístup k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu rezortu školstva a iných rezortov, či rýchlemu internetu prostredníctvom novovybudovanej optickej siete.

Zodpovední za projekt: PaedDr. Patrik Ferianc

Mgr. Marian Babiak

Medzinárodný projekt  ENVITALENT

Hlavným cieľom tohto environmentálneho projektu je nadviazanie dlhodobej spolupráce medzi Moravskoslezkým krajom (ČR) a Mestom Banská Bystrica vytvorením  metodickej príručky pre identifikáciu a prácu s nadanými žiakmi v kontexte environmentálnej výchovy ENVITALENT. Ide o dvojročný projekt ENVITALENT, ktorého hlavnými partnermi sú Moravskoslezký kraj ako koordinátorský región a Mesto Banská Bystrica. Partnermi projektu sú Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského a Gymnázium Ostrava, Klub ekologické výchovy Prah, Strom život, ZŠ Ďumbierska 17 a Gymnázium Andreja Sládkoviča Banská Bystrica.

Priamy link na príručku http://stromzivota.sk/wp-content/uploads/2015/09/Environment%C3%A1lna-v%C3%BDchova-ako-priestor-pre-rozvoj-intelektovo-nadan%C3%BDch-%C5%BEiakov.pdf

Link na článok obsahujuci priručku... http://stromzivota.sk/medzinarodny-projekt-envitalent/

Zodpovedná za projekt: Mgr. Anna Marušková