• MATEMATICKÉ SÚŤAŽE

Apríl bol bohatý na súťaže aj na úspechy našich žiakov. Veľmi nás teší záujem žiakov o matematické súťaže.

V okresnom  matematickej olympiády v kategórii MO6 sa na 8. mieste umiestnil Mathias Balog. Úspešný riešiteľ  bol aj Peter Venglarčík.

V kategórii MO7 získal 3. miesto Michal Vigaš a aj Matúš Zlocha bol úspešný riešiteľ.

V kategórii MO8 boli úspešné Martina Mikušová, aj Kristína Petrášová.

Veľké úspechy sme dosiahli v Pytagoriáde.

V kategórii  P3 sa Adam Paškala z III.A umiestnil na 2. mieste. V prvej desiatke sa umiestnili: Teodor Zúbrik II.A, Dušan Chrien III.A, Tobias Christián Sklenka III.A, Šimon Benčík III.A. Úspešní boli aj Samuel Hudoba III.C, Emma Lalíková III.D, Ema Škamlová III.B, Samuel Simon Kovalčík III.A, Tomáš Zlúky III.B, Tomáš Strapec III.D, Kristína Babiarová III.B, Dávid Špirka III.A, Erin Flaugnatti III.A, Melvin Zayn De´Donatis III.A, Natália Hrubjáková II.A.

V kategórii P4 boli úspešní: Šimon Benčík III.A, Adam Paškala III.A, Matúš Holubčík IV. C, Šimon Černý IV. A, Tobias Christián Sklenka III.A, Michal Arpáš IV. A, Lucia Kršiaková IV. C, Marko Komora IV. C, Tomáš Vaculčík IV. B, Sofia Patzová IV. B, Stela Michalková IV. B, Valentína Segečová IV.B a Kristína Mesíková IV. B.

kategórii P5 2. miesto získal Michal Bobok, 3. miesto Boris Chlebana. Úspešní boli aj Veronika Helmová, Lukáš Strapec, Alexander Mikuš, Vivien Kubacká, Pavel Horváth, Eva Töröková, Matej Končír, Lukáš Padúch, Simona Slezáková, Leonard Koščo, Marek Ďurovka, Anna Zemiarová, Filip Tichý, Šimon Vigaš a Lucia Franíková.

kategórii P6 sa na 3. mieste umiestnil Mathias Balog. Úspešní riešitelia sú: Michal Bobok, Vivien Kubacká, Tatiana Brachnová, Marek Petráš, Alexander Mikuš, Laura Kochelková, Peter Venglarčík, Lukáš Strapec, Dominik Murin, Eva Töröková, Zuzana Lukáčová, Martin Surovec a Roman Šmidák.

Kategória P7 je najúspešnejšia- Mathias Balog (6.A) získal 1. miesto, Michal Lev Vigaš 2. miesto. Tatiana Brachnová 5. miesto. Ďalší úspešní riešitelia boli: Lukáš Straka, Matej Peťko, Jakub Karas, Marek Čupka, Adam Čižmárik, Dorota Arpášová, Maximilián Heinz, Miroslav Gašpar, Lea Žitniaková a Tamara Šmidáková.

kategórii P8 získal 6. pozíciu siedmak Michal Lev Vigaš, o siedme miesto sa delia Matej Vinc a Martina Mikušová. Úspešný bol aj šiestak Mathias Balog, Silvia Vrbovská, Martin Kotrč, Veronika Nedelová, Kristína Petrášová, Andrej Zlúky a Martina Kotrčová.