• Vianočné tvorivé dielne

•        V rámci regionálnej výchovy si žiaci II.stupňa v decembri priblížili Vianoce na Vianočných tvorivých dielňach. Každý ročník mal určenú tému, ktorej sa počas dňa venoval.

Piataci vyrábali papierové 3D vločky, ktorými si vyzdobili vianočné stromčeky i svoje triedy. Šiestaci si pochutnali pri pečení vianočných oblátok.Každý si chcel vyskúšať stroj na oblátky a upiecť si svoju oblátku, veď vlastnoručne upečená oblátka chutí najlepšie.Siedmaci preukázali svoju tvorivosť pri výrobe adventných vencov i vianočných ikebán. Ani žiaci ôsmých ročníkov nezaostávali a pri pečení medovníkov rozvoňali celú školu. Ich práca, ale týmto neskončila, pri zdobení medovníkov prejavili svoje schopnosti dievčatá i chlapci.

Vianočné tvorivé dielne mali veľký úspech a všetci sme naučili niečo o tradíciach našich predkov, ale i krásne spestrili predvianočný čas.