• Poznaj svoj región

• Jakub

Náučný chodník

Môj príbeh

5.6.2013 som sa s 5.C triedou vybrala na neobyčajný výlet. Od našej školy Jakub nie je až tak ďaleko. Na začiatku náučného chodníka nás čakala pani Daniela Domčeková z Napantu a pán Ing. Turis. Sprevádzali nás celým náučným chodníkom. Ich prvé slová viedli k tomu, kedy bol vytvorený, kde bol zaradený atď. Povedali nám, že patrí do chánených areálov. A tak sme začali dlhú púť po náučnom chodníku. Sprevádzali nás aj dve pani učiteľky zo školy- pani M. Babiaková a pani Ž. Dobrotová. Zastavovali sme sa pri rozličných rastlinách. Videli sme kvitnúce kvety, stromy ako napr.: črievičník papučkový, skalníky, orchidey. Rozoznávali sme stromy podľa ich špecifických listov a kôry. Rastú tam duby, buky, javore, liesky, lipy, jasene, atď. Po dlhej chvíli sme dorazili na veľkú, priestrannú lúku. Pani Domčeková nám pripravila zaujímavé hry. Po ukončení hier sme sa vybrali naspäť do Jakuba. Rozlúčili sme sa so sprievodcami a išli sme naspäť do školy. Na tento výlet nikto z nás nezabudne.

Na web- stránke CHKO Poľana sme neskôr našli správu , že Štátna ochrana prírody SR úspešne dosiahla slovenský rekord „ Najviac mladých milovníkov prírody v chránených územiach „ s počtom detí 3276 pod dohľadom komisára Knihy slovenských rekordov.

Sme tiež hrdí na to , že sme sa tejto akcie v rámci ENVIRO FILMU zúčastnili.

Hana Beháňová, 5.C