• Šport

Úspešný golfista (september 2012)

Matej Čerman, žiak 7. A triedy našej školy, sa vo svojom voľnom čase venuje golfu. Golf je na  svete  druhý  najrozšírenejší  šport.  Slovensko je trpaslíkom na golfovej                   mape   Európy.  Avšak  za posledné  roky  jeho  popularita  stúpa,  čo   sa  prejavuje na rastúcom počte hráčov aj golfových ihrísk. Ako  iste  viete,  od  roku  2016  bude                   golf   olympijským  športom.   Preto na  Slovensku  prebieha tento  rok  tretí  ročník  detskej   golfovej  túry  s  názvom  Túra  olympijských nádejí,  ktorá   má  generovať                  budúci golfových olympijonikov. Matej  hrá  golf  tretiu  sezónu  a  veľmi  sa mu  darí.  Na  Majstrovstvách  Slovenska Juniorov obsadil v auguste tohto roku druhé miesto. Na Túre olympijských nádejí je v priebežnom poradí druhý, tento ročník dvakrát zvíťazil - na domácom ihrisku Hron na Sliači a na ihrisku  Black Stork vo Veľkej Lomnici.  O pár dní bude bojovať vo finále Túry olympijských nádejí na ihrisku Welten v Báči.
          Tak mu držme palce a poprajme mu / ako golfisti zvyknú/ peknú hru !

Úspešný plavec (november 2012)

Filip Banský (8.A), člen PO KTV UMB B. Bystrica dosiahol na medzinárodných plaveckých pretekoch Banskobystrický plavecký pohár krásny úspech. V kategórii juniorov  v disciplínach 100 m a 200 m prsia vybojoval 1. miesta. Navyše v disciplíne 200 m prsia vytvoril slovenský rekord medzi 14 ročnými plavcami v 50 m bazéne časom 2:39,72.

Golfista roku 2012 (január 2013)

Matej Čerman (7.A) dostal ocenenie Golfista roku 2012 v kategórii chlapci do 12 rokov.

LUKOSTREĽBA (január 2013)

Pavol Oliver Dlhoš, žiak 9.A triedy, ako člen lukostreleckého klubu Lukostrelec BB dosiahol v súťaži v halovej lukostreľbe výborné 1.miesto v kategórii muži do 15 rokov holý luk. Súťaž Memoriál Karola Noskoviča, zakladateľa lukostreľby na Slovensku, sa konala 19. januára 2013 ako prvé kolo slovenského pohára v halovej lukostreľbe FITA Star.

V priestoroch historickej Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici prebiehalo vo štvrtok 21. marca 2013 podvečer tradičné oceňovanie najlepších športovcov mesta za uplynulý rok. Vedenie samosprávy na základe podnetov občanov ocenilo športovcov, trénerov, funkcionárov a tiež športové kolektívy spolu v siedmich kategóriách.
          V kategórii juniorov reprezentujúcich olympijské športy bol ocenený trinásťročný golfista Golf and Country Clubu Hron Matej Čerman, ktorý ma za sebou úspechy na viacerých turnajoch a vlani sa stal vicemajstrom Slovenska v golfe v kategórii chlapcov do 12 rokov.

Pavol Oliver Dlhoš, člen klubu Lukostrelec BB, sa stal vo svojej kategórii víťazom Slovenského pohára v halovej lukostreľbe pre rok 2013 v divízii holý luk. Po úspešnom absolvovaní všetkých piatich kôl dosiahol spomedzi účastníkov pretekov na základe výsledkov najvyššie bodové hodnotenie.

Zároveň na Majstrovstvách SR mládeže v halovej lukostreľbe 13.apríla vo Viničnom obsadil 2.miesto a stal sa vicemajstrom Slovenska v kategórii starší žiaci holý luk pre rok 2013.

Majstrovstvá SR v golfe žiakov ZŠ a SŠ

V konkurencii 42 hráčov - žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl, teda chlapcov do 19 rokov, sa Matej Čerman umiestnil na 11. mieste a z trinásťročných sa umiestnil najlepšie.

Na medzinárodných plaveckých pretekoch "Pohár karlovarského vřídla" získal Filip Banský člen Plaveckého klubu UMB B. Bystrica 2 zlaté medaile v disciplínach 50M a 100M prsia a 2 bronzové medaile na 50M a 100M motýlik.

Žiacka chodecká liga - Finále

Banská Bystrica 22.5.2013

chôdza 450m chlapci 03 a mladší

1 Nemčok Patrik 03 ZŠ Moskovská 2 Banská Bystrica 1:54,6

2 Krestianko Filip 05 ZŠ Ďumbierska Banská Bystrica 1:55,8

3 Patrnčiak Oliver 03 ZŠ JGT Banská Bystrica 2:02,3

4 Bátovský Jakub 05 ZŠ U Filipa Banská Bystrica 2:10,4

5 Hríbik Martin 03 ZŠ JGT Banská Bystrica 2:15,2

6 Baboľ Samuel 05 Bacúch 2:21,3

BASKETBAL

Výsledky našich dievčat na Majstrovstvách Slovenska, ktoré vyrástli v basketbalovej prípravke na našej škole:

Juniorky: Nika Vaváková - ocenenie All star A - 1. miesto - Majsterky Slovenska

Kadetky: Tereza Budovičová, Denisa Šťavinová - 1. miesto - Majsterky Slovenska

Žiačky: Lenka Buvalová - ocenenie All star B, Martina Styková, Simona Hanková, Michaela Roháčová - 3. miesto

Staršie mini: Nina Reguliová- ocenenie All star B , Zuzana Vargová,  Alica Kalinová 3. miesto

Mladšie miniKarla Šťavinová - ocenenie All star A, Nina Reguliová, Alica Kalinová,

Zuzana Vargová, , Monika Šťavinová, Simona Neuschlová  1. miesto - Majsterky Slovenska

MALOVANÁ ZUŠKA

Timea Mišutková (7.B) získala ocenenie v celoslovenskej súťažnej prehliadke prác žiakov výtvarných odborov ZUŠ "Malovaná ZUŠKA 3013".

Golfové úspechy M. Čermana (8.A)

22.9.2013 na ihrisku Sliač Tri Duby sa Matej Čerman stal víťazom Túry olympijských nádejí a dostal titul "Olympijská nádej roku 2013". Ešte k tomu získal bronzovú medailu na Majstrovstvách SR žiakov do 14 rokov.

Matej Čerman (8.A) sa ocitol v spoločnosti najlepších športovcov mesta za rok 2013,bol ocenený primátorom mesta v kategórii juniorov - olympijské športy (golf).

V dňoch 27. - 28. 9. 2014 na ihrisku v Hrubej Borši sa konali Majstrovstvá Slovenska žiakov v golfe.

Matej Čerman (9.A) skončil ako vicemajster Slovenska v kategórii chlapci do 14 rokov.

Zároveň s skončil v celkovom hodnotení Túry olympijských nádejí druhý.

Na majstrovstvách SR v šachu v kategórii chlapcov do 8 rokov obsadil náš žiak P. Števík (2.A) krásne 2. miesto.

Na majstrovstvách SR v RAPID šachu v kategórii chlapcov do 8 rokov obsadil náš žiak P. Števík (2.A) krásne 1. miesto.

Na Majstrovstvách SR v letnom biatlone sa M. Gregor(8.A) stal dvojnásobným Majstrom SR.

august-september 2015

Patrik Števík zo 4.A triedy sa stal majstrom SR v šachu 2017 (kat. CH10) a nominoval sa na Majstrovstvá sveta 2017.