• Slávnostná akadémia pri príležitosti 40. výročia vzniku ZŠ Ďumbierska

• Slávnostná akadémia pri príležitosti 40. výročia vzniku ZŠ Ďumbierska sa konala na UMB v aule Beliana. Tá sa v piatok 25.10.  zaplnila do posledného miesta a dýchala úžasnou atmosférou. Jedinečný kultúrny program žiakov školy bol popretkávaný videami zo symbolického výstupu zamestnancov ZŠ, žiakov a rodičov na vrchol najvyššieho štítu Nízkych Tatier Ďumbier a spomienkami či pozdravmi bývalých učiteľov i žiakov. Na pódiu sa tancovalo a spievalo v ľudovom i modernom štýle, ale aj v zbore, skvelé vystúpenia si pripravili mladí basketbalisti a gymnasti, zaujali scénky aj v cudzích jazykoch. Je neuveriteľné, čo všetko dokážu žiaci zo ZŠ Ďumbierska. Ich vystúpenia ocenilo nadšené publikum častým potleskom a skandovaním. Bol to nádherný doslova umelecký zážitok, klobúk dolu pred účinkujúcimi a ich pedagógmi. Vyvrcholením slávnostnej akadémie bolo spontánne poďakovanie všetkým, ktorí sa zaslúžili o rozvoj ZŠ Ďumbierska počas jej 40 – ročnej histórie.

Bystricoviny, 26.10.2019

• Vyhodnotenie jesenného zberu papiera

• Podarilo sa nám nazbierať 14 841 kg papiera. Žiaci 1. stupňa priniesli 9 857 kg, žiaci 2. stupňa 4984 kg. Výsledky po ročníkoch si môžete pozrieť v časti " O škole".

• Exkurzia deviatakov v Ostrave

• Koncom septembra sme sa zúčastnili exkurzie v Ostrave. Navštívili sme areál Vítkovických železiarní, ktorý sa zmenil na moderné múzeum, centrum vedy a kultúry. Mali sme možnosť vidieť Malý svet techniky- U6, kde sme si mohli vyskúšať staré mechanizmy, automobily, trenažéry, videli sme, ako sa vyvíjali a zdokonaľovali stroje, ako sa vyrábalo železo a mnoho iného. Popoludnie sme strávili v Hasičskom múzeu, ktoré zaujalo historickými striekačkami, prilbami, ale aj modernou technikou, ktorú hasiči využívajú pri zachraňovaní ľudí pri autonehodách. Druhý deň exkurzie bol venovaný Veľkému svetu techniky. Videli sme pekný 3D film o oceánoch a niektorí z nás si vyskúšali chemické pokusy na vlastnej koži. Mohli sme si individuálne prejsť rozsiahlu expozíciu a zastaviť sa pri tých exponátoch, ktoré nás zaujímali. Boli tu interaktívne exponáty o ľudskom tele, o zvieratách, exponáty vysveľujúce fyzikálne a chemické deje, vznik vesmíru a mnoho iného. Popoludnie sme strávili v zoologickej záhrade, ktorá je rozsiahla a plná zaujímavých zvierat. Hoci bola exkurzia náročná, páčila sa nám a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

• Žiacka chodecká liga

• 10.10. sa konalo 1. kolo 13. ročníka žiackej chodeckej ligy.Výborne nás v ňom reprezentovali Filip Krestianko z 8.A, ktorý obsadil 2. miesto a Šimon Benčík z 2. A, ktorý obsadil 3. miesto.Obom chlapcom gratulujeme!

• Medzinárodný športový úspech nášho žiaka

• V dňoch 4. - 6.10.2019 sa konal v chorvátskej Rijeke medzinárodný turnaj v karate( 23 krajín ). Vo farbách ŠK centrum mládeže karate BB pod vedením trénera Jana Kalčoka sa predstavil v kategórii U12 do 30 kg žiak 6.A triedy MIROSLAV GAŠPAR. Vo finále porazil reprezentanta Maďarska a získal zlato.

• Ekorozprávka - Kráľovstvo odpadu

• Ďakujeme Slovenskej agentúre životného prostredia, ktorá na vlastné náklady sprostredkovala pre našich žiakov veľmi zaujímavé divadielko s aktuálnou tématikou triedenia odpadov. Ekorozprávka - Kráľovstvo odpadu bola interaktívna, spevavá a veľmi poučná.

• Beseda s olympionikmi

• Slovenská asociácia olympionikov zorganizovala na našej škole besedu žiakov s olympijskym víťazom v chôdzi Jozefom Pribilincom, účastníkmi OH biatlonistkou Martinou Halinárovou a plavcom Tomášom Klobučníkom. Športovci priblížili žiakom ich bohatú športovú kariéru, počas ktorej sa zúčastnili najvýznamnejších športových súťaží vrátane OH. Žiakov zaujímalo predovšetkým to, ako sa k športovaniu dostali, čo všetko museli obetovať tomu, aby siahali na tie najvyššie športové méty.

• Horehronské hry v atletike

• Na HH v atletike našu školu reprezentovalo 9 žiakov. Najlepšie výsledky dosiahli: 1. miesto Kúdela(8.B) v hode kriketovou loptičkou, 2. miesto Hadžega(8.A) v behu na 1000M a Krestianko(8.A) v chôdzi na 1000M, 6. miesto Krchňavý(5.C) v behu na 60M a v skoku do diaľky. Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Francúzska kultúrna jeseň

• Dňa 1.10. sa žiaci 7.A triedy zúčastnili  Detského kvízu, ktorý organizovala Francúzska aliancia v rámci projektu Francúzska kultúrna jeseň. Tím našich žiakov sa umiestnil na 4. mieste. Gratulujeme.

• Lingvafest – oslava jazykov

• Dňa 27. 9. 2019 sa dvanásti žiaci v sprievode dvoch pedagógov zúčastnili na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave na podujatí s názvom Lingvafest. Podujatie ponúkalo diskusie na jazykové témy, lekcie či minikurzy cudzích jazykov, mnohé súťaže a kvízy. Žiakom boli poodhalené princípy esperanta, oddýchli si na výchovnom koncerte a mali možnosť vidieť široké spektrum ponúkaných možností výučby známych aj menej známych jazykov.