• Najnovšie hodnotenie škôl

• Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil čerstvé rebríčky slovenských škôl, ktoré doplnili o najnovšie údaje. Naša škola obhájila miesto medzi top 10 na Slovensku, dosiahli sme 8. miesto medzi 675 hodnotenými školami. Medzi ZŠ Banskobystrického kraja sme sa umiestnili na 2. mieste.

• Štart TV Ďumbier

• Dňa 17.12.2019, slávnostným krstom, spustila svoje vysielanie naša školská televízia  TV ĎUMBIER .V jej vysielaní vám budeme prinášať aktuality o živote na našej škole.

• Minibasketshow 2019

• Na regionálnom kole Minibasketshow 2019 sa naším mladým basketbalistom opäť podarilo zvíťaziť a postúpiť do celoslovenského kola. Gratulujeme!

• Exkurzia do predvianočnej Viedne

• Ako už po mnohé roky, aj tento rok naši žiaci, nemčinári, navštívili 4.12.2019, v rámci exkurzie, predvianočnú Viedeň. Taktiež mali možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie z histórie a súčasnosti Rakúska. Absolvovali krátku prehliadku centra Viedne aj s jej pamätihodnosťami. Navštívili Technické múzeum a záver exkurzie patril návšteve vianočných trhov pred radnicou, kde žiaci mali možnosť zažiť pravú viedenskú vianočnú atmosféru.

• Burza - Dajme veciam druhú šancu

• Už tradične sa na našej škole v zimnom období konáva burza oblečenia, športových potrieb, hračiek  a kníh. Ani tento rok nebolo inak. Žiaci našej školy, rodičia aj učitelia sa pustili do práce a pripravili na predaj množstvo vecí, ktorým sme takto dali druhú šancu. Burza sa stretla s dobrým ohlasom, čo nás veľmi teší. Výťažok z burzy sa použije na nákup kníh a učebných pomôcok.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a podporili ekologické aktivity našej školy.

• Banskobystrický Matboj 2019

• Žiaci našej školy boli opäť úspešní v matematickej súťaži. Dňa 29. novembra 2019 sa konal Banskobystrický Matboj 2019. Táto matematická súťaž je určená pre štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piatych až deviatych ročníkov základných škôl Banskobystrického kraja. Deti  súťažili v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnili vykonať ťahy v strategickej hre. Každý ročník mal vytvorenú samostatnú kategóriu. V každej z nich zvíťazilo družstvo žiakov ZŠ Ďumbierska. Gratulujeme!