• Zaujímavé hodiny informatiky

• V piatok 16.10. zažili naši žiaci zaujímavé hodiny informatiky. V spolupráci s PaedDr.Voštinárom, PhD. z katedry informatiky FPV UMB v B Bystrici si žiaci vyskúšali zaujímavé aktivity. Pomocou doskovej programovacej hry Scottie Go! žiaci pomáhali pomocou programovania robotovi Scottie postaviť jeho vesmírnu loď, aby sa mohol vrátiť na svoju planétu. V rámci online prostredia Makecode Arcade si žiaci naprogramovali dve 2D hry, ktoré následne nahrali do konzoly Kitronik Arcade. Pomocou robotov Ozobot EVO si žiaci piateho a siedmeho ročníka nakreslili dráhy, po ktorých Ozobot chodil a naprogramovali mu rôzne činnosti, ktoré pri pohybe robil. Osmaci si vyskúšali programovať robotov mBot a mBot Ranger – zapnutie stretávacích svetiel, smerovky, trúbu a následne pohyb robotov (áut). Tieto aktivity žiakov veľmi zaujali. Veríme, že sa takýto zaujímavý deň ešte čoskoro zopakuje.