• Úspech našich žiakov v matematickej súťaži

• Aj počas dištančného vzdelávania sa naši žiaci zapájajú do rôznych súťaží. Vo štvrtok 12. novembra sa až deväť tímov z našej školy zapojilo do online tímovej matematickej súťaže MaSo Online, organizovanej Matematicko -fyzikálnou fakultou Univerzity Karlovej v Prahe. Nešlo len o počítanie príkladov. Za vyriešené úlohy získali tímy možnosť urobiť ťahy v strategickej hre, ktoré boli hlavným zdrojom bodov do celkového hodnotenia.

V rebríčku základných škôl vybojovali tímy našich žiakov prvé dve miesta.

V celkovom hodnotení, spomedzi 395 tímov, obsadili naši ôsmaci – Matej Vinc, Oto Motyčka, Samuel Chorvát – skvelé 6. miesto.

Tím deviatakov – Zuzana Gregorová, Šimon Šesták, Patrik Hadžega obsadil výborné 13. miesto.

Srdečne gratulujeme.

• Záložka do knihy spája školy

• Žiaci z II.stupňa sa aj tento rok s chuťou pustili do realizácie 11.ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy a v rámci projektu vytvorili desiatky krásnych a nápaditých záložiek. Tento rok nás projekt "spojil" so ZŠ Teodora J. Moussona v Michalovciach a až 150 žiakov z tejto školy dostalo záložku do svojej knihy. Veľké ďakujem patrí všetkým našim žiakom za ich kreatívny prístup pri tvorbe záložiek. Sprievodný list a časť záložiek si môžete pozrieť v galérii.