• AJ MY MÁME CHUŤ ZMENIŤ SVET!

• Naša škola patrí medzi 15. škôl na Slovensku, ktoré dostali tento školský rok šancu zapojiť sa do celoslovenského projektu Elektroodpad- Dopad, ktorý realizuje n.o Živica. Tešíme sa priaznivej situácii ohľadom otvárania škôl, pretože chceme aj naďalej podporovať našich žiakov k ich vlastnému zodpovednému správaniu v tejto téme. Keďže sme si pripomenuli Deň Zeme, prosíme Vás o prijatie našich výziev:

1. Dones malý elektroodpad a monočlánky do nášho školského zberu.
            2. Podaruj ďalej to, čo nepoužívaš.
            3. Vyčisti kúsok prírody - les, potok, alebo kľudne aj okolie svojho domu.

Tešíme sa na Vaše foto a náš spoločný dobrý pocit, že sme niečo urobili pre náš spoločný domov, našu Zem.

(maruskova@zsdumbb.sk)

• Čo vieš o hviezdach

• Naši žiaci sa zúčastnili na online okresnom kole astronomickej súťaže Čo vieš o hviezdach, ktorá sa konala 14. apríla. Dosiahli výborné výsledky. Vivien Kubacká(5.A) v kategórii 5.-6. ročník obsadila 1. miesto, v kategórii 7.-9. ročník sa na 1. mieste umiestnil Michal Darida(7.A) a na 2. mieste Samuel Chorvát(8.A). Gratulujeme!

• Online hodiny dejepisu

• V tomto období nemôžeme navštíviť žiadne múzeum ani výstavu. Žiaci 5.ročníka  vytvorili vlastné expozície, ktoré spoločne navštívili počas online hodín dejepisu . Pozývame Vás na virtuálnu prehliadku ! Fotografie si pozrite vo fotoalbume.