• Školské kolo v geografickej olympiáde.

• Dňa 19.1.2024 sa na škole uskutočnilo školské kolo v geografickej olympiáde.V troch kategóriách sa ho zúčastnilo 58 žiakov druhého stupňa, z toho bolo 52 úspešných riešiteľov. Do okresného kola postupujú: Kategória 5.ročník - Tomáš Gajdoš, Rúth Ďaďová z 5.A a Matej Lukáč z 5.B. Kategória 6.-7. ročník - Stelka Michalková,7.B, Paškala Adam a Pacek Marek z 6.A   Kategória 8.-9. ročník - Henry Hassan a Michal Borbaš z 9.B a Lukáš Strapec z 8.A triedy. Úspešným riešiteľom blahoželáme a postupujúcim držíme palce pri reprezentácii školy na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v marci.

• Auto nádeje – veľká pomoc malým hrdinom.

• V rámci charitatívnych akcii žiackeho parlamentu sme v mesiaci november podporili zbierkový projekt občianskeho združenie Svetielko nádeje  Auto nádeje – veľká pomoc malým hrdinom. Svetielko nádeje už 21 rokov pomáha onkologicky chorým deťom a ich rodinám skvalitňovať podmienky pre život, a to najmä počas liečby. Okrem iného  poskytujú aj prepravnú službu pre pacientov a týmto projektom zabezpečili kúpu nového auta. V utorok 24.1.2024 sa zástupcovia ŽP zúčastnili slávnostného preberania nového auta, ktoré sa podarilo zakúpiť aj vďaka príspevku žiakov, rodičov a pedagógov našej školy. Ďakujeme všetkým za vašu ochotu prispieť na dobrú vec!

• Hviezdoslavov Kubín 2024

• Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. V roku 2024 sa bude konať už jeho 70. ročník. Našu školu budú v okresnom kole reprezentovať víťazi školské kola: Erin Flaugnatii (II.kategória, próza), Hanka Tomčakovská (II.kategória, poézia), Dominik Ferianc (III.kategória, próza), Evka Töröková (III.kategória, poézia). Všetkým účastníkom ďakujeme za umelecký zážitok. Výhercom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.

• Úspech našich basketbalistov

• 18.1. sa konala okresná športová súťaž v basketbale ZŠ a na nej sa výborne darilo našim žiakom, ktorí si po presvedčivých víťazstvách odniesli 1. miesto. Gratulujeme!

• Modely buniek

• Šikovné ruky šiestakov vytvorili modely buniek z rôzneho materiálu, aby si upevnili pochopenie učiva a prezentovali jednotlivé časti bunky: Cesta do tajomného sveta mikroskopických štruktúr.