• Olympijský festival detí a mládeže

• Družstvá našich športovcov sa zúčastnili na OFDM v športovom areáli ZŠ Golianova. V kolektívnych športoch sa najviac darilo basketbalistkám, ktoré vybojovali 1. miesto. V individuálnych športoch v skoku do diaľky 2. miesta vybojovali T. Godžáková(9.C) a Š. Godžák(8.B). v behu na 800M skončil F. Krestianko(7.A) na 3. mieste. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za výborné výkony aj v nepriaznivom počasí.

• Ľupčiansky čitárik

• Dňa 29.5.2019 sa naši žiaci zúčastnili na  Regionálnej čitateľskej súťaži pre žiakov 1.stupňa v Slovenskej Ľupči -  "Ľupčiansky čitárik". Umiestnenie:
            Šimon Benčík(1.A) - 1.miesto
            Eva Töröková(3.A)   - 1. miesto
            Tatiana Brachnová(4.A) - 3.miesto. Všetkým srdečne blahoželáme!!!

• Celoslovenské finále IQ olympiády.

• Vynikajúci úspech v celoslovenskom kole IQ olympiády dosiahol žiak našej školy Martin Cigler. V náročnej konkurencii obsadil 1. miesto. Srdečne mu gratulujeme!                                                                                                                 Do finále IQ olympiády postúpilo 60 najúspešnejších riešiteľov z pomedzi 11 309 detí z celého Slovenska. Z našej školy sa do finále prebojovali až dvaja žiaci – Martin Cigler (8.A) a Martin Kotrč (6.A). Ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Slávik Slovenska 2019

• Na speváckej súťaži ľudových piesní Slávik Slovenska sa na 3. mieste umiestnila naša žiačka  Alexandra Václavíková(6.C). Gratulujeme!

• Exkurzia v Bratislave.

• V rámci projektu „Vzdelanie je budúcnosť“ sa žiaci 6.A triedy zúčastnili exkurzie v Bratislave. Ich prvou zastávkou bolo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, kde mali možnosť vypočuť si prednášky pracovníkov ministerstva, prezrieť si  priestory a stretnúť sa s pánom ministrom M. Lajčákom, ktorý žiakom venoval i knižný dar. Po chutnom obede sa žiaci presunuli do Národnej rady SR, kde ich prijal pán poslanec M. Klus. Po diskusii s pánom poslancom ich čakala prehliadka budovy Národnej rady so zaujímavým výkladom. Žiaci sa domov vrátili s nezabudnuteľnými zážitkami.

• Naši gymnasti sú majstri Slovenska!

• Na školských majstrovstvách SR v gymnastickom 4-boji dosiahlo naše družstvo A. Babiak, P. Novotný, M. Račák(všetci 5.C), L. Straka(5.B), M. Kujnisch(6.B) vynikajúci úspech - 1. miesto. A. Babiak sa stal majstrom SR v súťaži jednotlivcov. Všetkým chlapcom gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.

• Minibasketshow

• Naše družstvo malých basketbalistov v celoslovenskom finále Minibasketshow vybojovalo po bojovnom výkone výborné 3. miesto. Gratulujeme!

• IQ olympiáda

• V apríli prebehlo domáce kolo celoštátnej súťaže IQ olympiáda. Celkovo sa do tejto súťaže zapojilo viac ako 11 000 detí. Z našej školy sa do riešenia zapojilo 63 žiakov. Traja z nich sa umiestnili medzi najlepšími v kraji a vybojovali si postup do regionálneho kola. Sú to Martin Cigler z 8.A, Martin Kotrč z 6.A  a Michal Darida z 5.A.                                                                                                  Regionálne kolo sa konalo v Žiline dňa 9.5.2019. V silnej konkurencii sa Martin Cigler umiestnil na 1. mieste. Medzi najlepšími sa umiestil aj Martin Kotrč. Obaja postupujú do celoštátneho finále.                                                                    Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy. Obom Martinom želáme veľa úspechov vo finále.

• Exkurzia v pobočke Slovenskej legálnej metrológie

• Žiaci 6.A a 7.A triedy sa zúčastnili exkurzie v pobočke Slovenskej legálnej metrológie v Banskej Bystrici, kde sa overujú, kalibrujú a skúšajú meradlá. Dozvedeli sa o význame a histórii jednotiek základných fyzikálnych veličín, medzinárodnej sústave jednotiek SI, dôležitosti ciachovania a kontrole prístrojov ( alkotesterov, hustomerov, váh, tlakomerov, zariadení na pohonné hmoty a pod.). Mali možnosť vidieť prepojenie teoretických poznatkov z hodín fyziky s každodennou praxou.

• Čo vieš o hviezdach?

• V regionálnom kole astronomickej súťaže „ Čo vieš o hviezdach?“ sa na 2. mieste umiestnil náš žiak Samuel Chorvát zo 6. A triedy a postúpil do celoslovenského kola. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a gratulujeme!