• Cesty za poznaním minulosti

• Nás šikovný žiak Jakub Kručko z 8.B triedy získal pekné 3.miesto v literárnej súťaži Cesty za poznaním minulosti,ktorú každoročne organizuje Múzeum  SNP. Srdečne gratulujeme.

• Malá vedecká konferencia.

• V piatok, 23.6. sa v Košiciach po trojročnej prestávke opäť konala Malá vedecká konferencia. Je to podujatie, na ktorom žiaci VIN tried z celého Slovenska prezentujú najzaujímavejšie ročníkové práce. Našu školu úspešne reprezentovali Ruth Ďaďová zo 4.A a Dominik Ferianc zo 7.A.

• Oceňovanie najúspešnejších žiakov za školský rok 2022/23

• 20. jún 2023 patril naším najlepším žiakom, ktorí zažili tú pravú slávnostnú akadémiu. V  Robotníckom dome spolu so svojimi rodičmi a vyučujúcimi prežili slávnostné chvíle oceňovania najúspešnejších žiakov za školský rok 2022/23. Komorná sála praskala vo švíkoch, slávnostný večer dotváral pekný program našich žiakov. Prežili sme  dojemné momenty z oceňovania a  príjemnú slávnostú atmosféru. Ďakujeme.

• Banskobystrické pierko 2023

• Verejná knižnica Mikuláša Kováča v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, pripravila 6. ročník autorskej literárnej súťaže v písaní poézie a prózy pre žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ, žiakov literárno-dramatických odborov ZUŠ a študentov SŠ pod názvom Banskobystrické pierko 2023. Vyhodnotenie súťaže sa konalo 21.6.2023. S veľkou radosťou sme prijali rozhodnutie poroty, ktorá ocenila našich žiakov –  Leu Valentovú z 5.A (1.miesto, I. kategória poézia), Katku Rumanovskú z 3.B (3.miesto, I.kategória poézia), Sáru Kmeťovú z 5. B (2.miesto, I.kategória próza) a Šimona Mojša zo 6.C (3.miesto, II.kategória próza) . Zároveň naša škola, ktorá sa do súťaže zapojila najväčším počtom žiakov spomedzi 24 zúčastnených škôl, získala Čestné uznanie. Blahoželáme!

• Ocenenie našej žiačky

• Gratulujeme Timei  Mojžišovej  z 8.B triedy za získanie mimoriadnej ceny poroty v ôsmom ročníku súťaže v tvorivom písaní SLOVO vyhlásenej vydavateľstvom Orbis Pictus Istropolitana.

• Exkurzia deviatakov v Poľsku.

• 9.júna 2023 sa žiaci deviateho ročníka  vydali na náročnú exkurziu. Prvá zastávka bola v Osvienčim, spojená s prehliadkou koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz – Birkenau. Neslávne slávna pamiatka otvára témy holokaustu a  ľudskej dôstojnosti, ktoré nenechávajú ľahostajným nikoho ani dnes. Exkurzia pokračovala návštevou  neďalekého mesta Krakov, kde žiaci mali možnosť vidieť Hlavné námestie – jedno z najväčších v Európe a Wawel – sídlo poľských kráľov. Unavení, ale  obohatení o nové poznatky a zážitky  sa v neskorých večerných hodinách vrátili do Banskej Bystrice.

• Naši žiaci na robotickej súťaži

• Žiaci 7.A  z krúžku robotiky sa prvýkrát zúčastnili v Košiciach celoslovenského kola medzinárodnej súťaže v robotike LEGO s názvom WRO (World Robot Olympiad). Obsadili pekné 9. miesto (Strapec, Mikuš) a 10. mesto (Murín, Ferianc) v silnej kategórií JUNIOR, v ktorej súťažilo celkovo 17 tímov z celého Slovenska. Budúci rok sa zúčastníme opäť tejto súťaže možno už vo väčšom počte

• Školské majstrovstvá SR v basketbale dievčat 3x3

• Naše družstvo dievčat (K. Petrovičová, K. Vigašová, V. Gonšenicová, T. Švantnerová) vybojovalo na majstrovstvách SR v basketbale 3x3 1. miesto! Gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Školské kolo prezentácií Ročníkových prác.

• Vo štvrtok 8.6. sa konalo Školské kolo prezentácií Ročníkových prác. O celkovom umiestnení našich finalistov z jednotlivých tried rozhodovala veľká porota, ktorú tvorili žiaci a učitelia tried VIN. V tesnom súboji sa na 3. mieste umiestnil Michal Darida z 9. A a na 2. mieste sa umiestnila Ruth Ďaďová zo 4. A. Suverénnym víťazom, odmeneným obrovským potleskom, sa stal Dominik Ferianc zo 7. A. Všetkým finalistom a najmä víťazom srdečne gratulujeme! Viac foto vo Fotoalbume.

• Jazykovo- geografická exkurzia do Londýna

• Londýn patrí medzi turisticky najatraktívnejšie mestá  na svete, ktoré jednoducho treba vidieť, preto  mali aj naši druhostupniari  možnosť zúčastniť tohto celoživotného zážitku. Prvá cesta smerovala do Bruselu, kde sme strávili krásny slnečný deň  prehliadkou tohto známého mesta a návštevou Parlamentária. Veľkým zážitkom bola plavba trajektom  na Britské ostrovy, kde nás v diaľke vítali legendárne biele doverské útesy.  Denné kilometre v nohách svedčili o tom, že sme si všetci výlet patrične vychutnali a chceli vidieť z Londýna čo najviac. Po Londýne sme sa prepravovali metrom, lanovkou a vyskúšali sme aj typický double-decker. Zážitkom bolo vidieť nielen Tower Bridge, Tower of London, Big Ben, London Eye, múzeum Madam Tussaud, ale aj Windsor, sídlo britskej kráľovskej rodiny. Celý Londýn stále dýchal nedávnou korunováciu nového kráľa - Karola 3. Plavili sme sa aj po rieke Temža, videli Trafalgar Square, Buckinghamský palác, krásne londýnske parky a následne  aj výmenu stráží  pred sídlom britského premiéra. Žiaci mali možnosť navštíviť aj Picadilly Circus a Oxford Street, najrušnejšiu  ulicu v Londýne. Po dlhej ceste domov sme sa  zhodli, že výlet mal veľký úspech. Vrátili sme sa plní zážitkov, optimizmu a hrdosti na našich žiakov. Boli  vnímaví, otvorení, rozhľadení, ale hlavne dobrí anglickí speakeri, ktorí nemali  problém komunikovať v anglickom jazyku, čiže cieľ našej cesty-  preskúšať si angličtinu v reálnom živote sme splnili a tešíme sa na Lodnýn niekedy v budúcnosti.

• Hore Hronom, dolu Hronom

• Žiaci 3.B sa zúčastnili 2. ročníka celoslovenskej literárnej a výtvarnej súťaže „Hore Hronom, dolu Hronom”. Katka Rumanovská získala 1. miesto v kategórii literatúra a Sebastián Lichý získal 2. miesto v kategórii literatúra. Srdečne gratulujeme!

• Kostolíky prvákov

• Na hodinách náboženskej výchovy sme sa s našimi prváčikmi okrem iných tém rozprávali aj o kostole, ako o mieste modlitby a stretávania sa s Bohom i s ľuďmi. Potom si naši šikovní prváci doma buď sami alebo aj s pomocou starších súrodencov, ba aj rodičov  vyrábali vlastné kostolíky - niektorí z lega, z rôznych krabičiek, či kartónu a iných materiálov. V šatni pre 1. stupeň je z kostolíkov urobená výstavka, kde si krásne práce prvákov môžu pozrieť aj ostatní žiaci.

• Putovanie medenou a povstaleckou Banskou Bystricou.

• Na XXI. ročníku súťaže venovanej histórii nášho mesta, ktorú organizuje Oblastný výbor slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, získala naša škola 2. miesto. Toto umiestnenie vybojovalo družstvo deviatakov v zložení : Katarína Zubáková (9.C), Juraj Pisch (9.B) a Matej Polóny (9.B). Srdečne blahoželáme.

• Sásovský trojboj

• Dňa 25. 5. 2023 sa na našej škole konal už 16. ročník Sásovského trojboja, ktorý je súčasťou OFDM BB. Opäť sa výborne darilo našim športovcom, ktorí vyhrali nielen štafetu, ale aj celkové poradie spomedzi štyroch základných škôl. Gratulujeme všetkým súťažiacim, ktorí všetci prispeli k tomu, že Putovný pohár opäť zostáva na našej škole. Bohatú fotogalériu si môžete pozrieť vo fotoalbume.