• IQ Olympiáda

• 73 žiakov našej školy riešilo v apríli obľúbenú IQ olympiádu. Túto súťaž, už po desiaty rok, organizuje MENSA Slovensko a naši žiaci sa na nej každoročne úspešne zúčastňujú. Tento rok sa podarilo, v konkurencii 9 222 detí zo 405 základných škôl a osemročných gymnázií celého Slovenska, prebojovať Martinke Mikušovej a Matejovi Vincovi z 8.A spolu s Filipom Krestiankom z 9.A do oblastného kola (stredné Slovensko). V tomto kole sa im taktiež veľmi darilo – obaja chlapci sú finalistami celonárodného kola a Martinke, žiaľ, ušiel postup len o vlások. Chlapcom budeme 1. júna všetci držať päste, aby sa im darilo aj vo finále.

• Projekt ENTER

• Na hodinách informatiky sa snažíme rozvíjať digitálne zručnosti žiakov aj prostredníctvom zapojenia školy do projektu ENTER – od Nadačného fondu Telekom. Na hodinách žiaci pracujú s edukačnými doskami micro:bit a jeho rozšíreniami. Žiaci si  rozvíjajú algoritmické myslenie, zoznamujú sa s logickými obvodmi, STEAM výučbou. Fotografie z práce žiakov na hodinách si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Čo vieš o hviezdach?

• V krajskom kole súťaže “ Čo vieš o hviezdach?” naši žiaci opäť bodovali: v 1. kategórii získala 1. miesto Vivien Kubacká - 5.A, v 2. kategórii obsadil 2. miesto Michal Darida -7.A a 3. miesto Samuel Chorvát - 8.A.

Srdečne gratulujeme!

• Úspech našej zahraničnej žiačky

• Naša zahraničná žiačka Yulia Colinet(3.D) bola ocenená diplomom z Ministerstva školstva SR.  Jej príbeh je uverejnený v knihe Slovenské rozprávky z celého sveta, do ktorej prispievali deti zahraničných Slovákov. Tohto roku bola Yulia úspešná, podarilo sa jej zvíťaziť aj v súťaži slovenské jazykolamy, kde boli účastníci z 12 krajín.