• Školské kolo prezentácií ročníkových prác

• Vo štvrtok,24.6. sa konalo školské kolo prezentácií ročníkových prác. Súčasťou štúdia všetkých žiakov VIN tried je ich celoročná práca na vybranej téme, ktorú potom prezentujú pred svojimi spolužiakmi. Tohtoročného školského kola sa zúčastnili:

Veronika Helmová a Dominik Ferianc z 5.A,

Laura Kochelková a Manuel Marzán-Rodríguez zo 6.A,

Michal Vigaš a Michal Darida zo 7.A,

Martina Mikušová a Silvia Vrbovská z 8.A,

Matúš Boleček a Ľubomír Sepeši z 9.A.

15-členná porota pozostávajúca zo 4 učiteľov a 11 žiakov mala naozaj ťažkú úlohu vybrať spomedzi všetkých prezentujúcich len troch, pretože všetky práce boli veľmi zaujímavé a poučné.  Nakoniec sa rozhodli nasledovne:

3. miesto - Silvia Vrbovská - 8.A  - Neočakávané úmrtia troch najväčších Slovákov

2. miesto - Martina Mikušová - 8.A - Od kresby po 3D model

1. miesto - Dominik Ferianc - 5.A - Editácia videa

Víťazom blahoželáme a všetkým prezentujúcim ďakujeme za príjemný zážitok.

• Vyhodnotenie zberu papiera za rok 2021

• Spolu sa nám podarilo za školu nazbierať  19 518 kg.

Zapojilo sa 45 % žiakov.

Na záchranu jedného veľkého stromu je treba 125 kg papiera.
            Spoločne sme zachránili v tomto roku 156 stromov!

Výsledky po ročníkoch si môžete pozrieť  TU

Všetkým zapojeným žiakom, rodičom a kolegom ako aj oceneným ďakujeme.

• Banskobystrické pierko 2021

• Krásne 2. miesto a ocenenie čitateľov získal Ľubomír Sepeši(9.A) za slová navlečené na niť poézie v súťaži Banskobystrické pierko 2021. Pred očami nám vyrástol nádejný básnik, o ktorom budeme v budúcnosti ešte veľa počuť. Želáme mu, aby nestratil inšpiráciu a chuťaj naďalej šíriť krásu písaného slova. Srdečne gratulujeme!

• Banskobystrické pierko

• Naše žiačky L. Kontrišová, P.Danihelová, N. Riedlová(2.B), E. Flaugnatti(3.A), P. Fatkulinová, E. Lalíková, S. Raganová(3.D) sa zúčastnili okresnej literárnej súťaže BANSKOBYSTRICKÉ PIERKO a získali krásne 2.miesto. Gratulujeme!

• Logická olympiáda intelektovo nadaných detí

• Všetci žiaci VIN tried našej školy sa každoročne zúčastňujú tejto súťaže. Do tohoročného celoslovenského finále sa z I. stupňa prebojovali Adam Paškala a Tobias Sklenka. Umiestnili sa na 18. a 20. mieste.  Z II. stupňa olympiádu riešili Matej Vinc a Andrej Kuzma, ktorí sa umiestnili na 8. a 22. mieste. Všetkým finalistom blahoželáme.

• MDD 2. stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD 2. stupeň.

Pohrali sme sa, pospievali, potancovali, porozprávali, poopekali, čo to pojedli aj sladké .... ale to nadšenie

Strávené príjemné triedne chvíle v prírode a spolu. Ako málo stačí k úprimnej detskej radosti ...