• Medzinárodný deň matematiky.

• MAREC – ŠTRNÁSTEHO. Číselne vyjadrené 3.14. Deň s týmto symbolickým dátumom je oslavovaný ako Medzinárodný deň konštanty π (3,14) a tiež ako Medzinárodný deň matematiky.

My sme sa rozhodli tento deň na našej škole prežiť trochu inak – matematicky. Preto celosvetovo známe Kráľovstvo matematiky na čele s kráľom „Ludolfusom Tretím celým Štrnástym“ otvorilo našim žiakom svoje brány a láskavo im dovolilo vybudovať nové sídla na jeho území.

Stavitelia a architekti z jednotlivých tried mali možnosť prostredníctvom zvolenej stratégie budovať vlastné hodnotné sídlo. Stavebným materiálom bolo množstvo surovín, ktoré im pomáhali získavať ostatní žiaci z triedy a to tak, že na jednotlivých stanovištiach plnili rôzne úlohy. Riešili náročné hlavolamy, logické zadania, hádanky, bludiská. Zároveň mali možnosť pomocou programovania rozpohybovať robota, zahrať si duel v šachu alebo v dáme a s imaginárnym súperom zviesť súboj v piškvorkách či štvorcoch.  Svoje matematické vedomosti si preverili v kvízoch KAHOOT!  i v rýchlostnom počítaní.  Zručnosť zase potrénovali v skladaní tangramov a origami. Tí najaktívnejší mohli pre svoju triedu získať suroviny naviac zapojením sa do rôznych výziev. Jednoducho, aktivít bolo pripravených neúrekom, každý si mohol nájsť niečo, s čím sa popasoval.

Všetko to „spískali“ žiaci 8.A triedy, ktorí niekoľko týždňov pracovali na vytvorení celej strategickej hry. Pri vytváraní aktivít na jednotlivých stanovištiach im pomáhali žiaci 9.A a vybrané žiačky 9.B triedy.

Vstupné suroviny  mohli súťažné tímy získať vytvorením nástenky s matematickou tematikou. Zvládli to takmer všetky súťažiace triedy s veľkou dávkou kreativity.

Víťazné kolektívy – a bolo ich naozaj dosť– si okrem radosti z víťazstva odniesli aj nové spoločenské hry, aby si mohli ich hraním vyplniť čas prestávok.

Ako vidno na fotografiách, našich matematikov celá strategická hra aj sprievodné aktivity zaujali a takéto výnimočné pripomenutie Medzinárodného dňa matematiky  a konštanty π sa im páčilo.

• Vesmír očami detí

• 3.apríla 2024 si v priestoroch Tihányiovského kaštieľa prevzali diplomy a vecné ceny víťazi okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. K najlepším v okrese patrí aj Lucia Maruniaková zo 7.B a Lucia Klimentová z 8.B. Práce oboch našich žiačok postupujú do celoslovenského kola. Dievčatám srdečne gratulujeme. Všetky ocenené práce si môžete pozrieť na webovej stránke Hvezdárne www.astrobb.sk.

• 70.Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 26.3.2024 sa v priestoroch ZŠ Moskovská 2 konalo regionálne kolo postupovej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali víťazky okresného kola : Evka Töröková (8.A), Erin Flaugnatti (6.A) a Hanka Tomčakovská (6.B). Hanka získala v 2.kategórii - poézia 2.miesto,  Erin sa v 2.kategórii - próza umiestnila na 3. mieste. Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.