• Hodnotenie školy podľa INEKO

• Podľa posledného hodnotenia základných škôl na Slovensku, ktoré pravidelne vyhodnocuje agentúra INEKO, je ZŠ, Ďumbierska 17, B.B. najlepšou školou v Banskej Bystrici a na 2. mieste v Banskobystrickom kraji. Detailné hodnotenie školy si môžete pozrieť TU.

• Lyžiarsky výcvik žiakov 7. a 8. ročníka

• Žiaci 7. a 8. ročníka sa zúčastnili na lyžiarskom výcviku v lyžiarskom stredisku  Mýto pod Ďumbierom, ktoré leží na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier. Konečne po dvoch rokoch mali žiaci príležitosť užiť si radosť z pohybu a zmysluplne stráveneho času.  Všetkým lyžiarom sa podarilo za dobrej nálady a slnečného počasia zlepšiť svoje lyžiarske zručnosti.

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Na okresnom kole dejepisnej olympiády sa Matej Vinc z 9.A umiestnil na 2. mieste a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole. Na krásnom 3. mieste skončila Sára Valentová zo 7.A. Srdečne blahoželáme!

• Okresné kolo geografickej olympiády

• 17. 2.2022 sa konalo Okresné kolo geografickej olympiády - online

Zúčastnilo sa ho deväť žiakov našej školy v kategóriách

G- 4.-5. ročník

F- 6.-7. ročník

E- 8.-9. ročník

Všetci naši žiaci boli úspešní.

Máme aj postup na krajské kolo Miško Račák VIII.C

Matej Vinc IX.A  ušiel  mu postup do krajského kola len o jeden bod.

Pekným úspechom je aj 15. miesto v okrese nášho štvrtáčika  Adamka Paškalu z 4.A

Všetkým srdečne gratulujeme a držíme palce postupujúcemu do krajského kola.

• Valentínska pošta a fotokútik

• Sviatok svätého Valentína nie je len sviatkom zamilovaných, ale aj sviatkom priateľstva. Každý mal opäť  možnosť potešiť niekoho blízkeho a napísať mu pár milých slov. Všetkým obdarovaným vyčarili úsmev na tvári a spríjemnili deň. Okrem zaľúbených či priateľských odkazov sa žiaci po prvýkrát mali možnosť odfotiť v tematickom valentínskom fotokútiku.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 26.1.2022 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády. V kategórii Z5-5.ročník naši žiaci dosiahli krásne úspechy. Na prvom mieste sa umiestnili Michal Arpáš a Jakub Mihalovič, úspešní boli aj Šimon Černý a Tomáš Vaculčík. V kategórii Z9 bola úspešná Veronika Nedelová, ktorá postupuje aj do krajského kola. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

• Veni ,vidi, vici

• Žiaci 9.A triedy – S. Vrbovská, M. Mikušová, M. Ďurian, M. Vinc a O. Motyčka sa zúčastnili Ľudskoprávneho kvízu a umiestnili sa na 1. mieste. Srdečne blahoželáme!