• Otvorenie filmového festivalu EKOTOPFILM

• Už viac ako desaťročie sa naša škola v rámci rozvoja environmentálnej výchovy našich žiakov zúčastňuje medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm. Za naše zásluhy pri budovaní environmentálneho povedomia našich žiakov, sme boli ako jediná škola v BB pozvaní na jeho slávnostné otvorenie, ktoré sa konalo v Cikkerovej sieni našej Radnice. Všetci si uvedomujeme, že témy ako ochrana klímy, či životného prostredia sú kľúčové na prežitie ľudstva. Žiaci mali možnosť zamyslieť sa a precítiť príhovory predstaviteľov nášho Mesta, BBSK,  hlavných organizátorov festivalu, ale aj producenta z Kolumbie, ktorý rozprával o natáčaní svojho envirofilmu. Všetci sme mali dojem, že záchrana planéty nás všetkých spája, a čo viac, zachrániť ju dokážeme len spoločne. Tak zmeníme planétu, alebo seba?

• Bábkarska Bystrica 2022

• Banská Bystrica zažíva od 26. 9. do 2. 10. 2022  festivalovú    atmosféru   Bábkarskej Bystrice 2022. V hlavnom programe vystúpia divadelné súbory z deviatich krajín Európy – Nemecka, Švajčiarska, Poľska, Česka, Slovenska, Nórska, Ukrajiny a Francúzska. Podtitul festivalu je Divadlo na každý deň a jeho hlavnou témou je Vzdelávanie divadlom. Naša škola otvorila svoje priestory inovatívnej forme divadla z Nemecka (Puppentheater aus Zwickau). Naši žiaci a pedagógovia zažili virtuálne spracovanie príbehu J.W.Goetheho Kráľ duchov prostredníctvom techniky. Bol to netradičný a obohacujúci zážitok pre malých i veľkých.

• Úspech našich žiačok na výtvarnej súťaži Farby prírody

• 22.9. 2022 sa naše žiačky Elizabeth Verkinová a Grétka Žáková zúčastnili slávnostného odovzdávania cien výtvarnej súťaže k výstave Farby prírody, kde v konkurencii 20 základných škôl a 217 diel obsadili krásne 2. a 3. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Plavecká štafeta banskobystrických ZŠ

• Na plaveckej štafete banskobystrických ZŠ sa našim žiakom darilo. Družstvo žiakov 1.-4. ročníka(Vydurek, Vanko, Medveďová 4.B, Chomová 4.C) vybojovalo krásne 1. miesto, družstvo žiakov 5.-9. ročníka(Šípková, Lukáčová 8.C, Dorniak 7.B, Lubeck 9.A) skončilo na 6. mieste. Gratulujeme!

• Exkurzia Ostrava

• V dňoch 13. a 14. septembra sa naši deviataci zúčastnili exkurzie do Ostravy. A veru bolo čo pozerať! Navštívili  múzeum banského záchranárstva a sfárali do bane v Landek parku. Malý svet techniky U6 vo Vítkoviciach zaujal exponátmi ukazujúcimi vývoj vedy a techniky. Tu nebolo zakázané dotýkať sa vystavených exponátov. Práve naopak! Všetko mohli ohmatať, vyskúšať. Na druhý deň navštívili modernú interaktívnu expozíciu Veľký svet techniky. Mohli  vidieť a vyskúšať množstvo exponátov ukazujúcich fyzikálne zákony, výrobu železa, svet civilizácie, moderné vynálezy z medicíny, biológie a dokonca si mohli vyrobiť svoju lyžičku. Pozreli si aj krásnu 3D projekciu filmu o Pacifiku. Po obede ich čakalo hasičské múzeum. Videli  vývoj hasičskej techniky, striekačky, autá, moderné systémy na vyslobodzovanie osôb z havarovaných áut, centrálu hasičov i oblek po zásahu ohňom. Uvedomili si, aké je to nebezpečné povolanie. Deň zakončili sladkou bodkou- návštevou závodu na výrobu obľúbených Marleniek. Po ochutnávke  videli ako tieto pochúťky vznikajú na vlastné oči. Mnohí neodolali a nakúpili si Marlenky aj domov. Unavení, ale spokojní, sa vrátili domov. Budú mať dlho na čo spomínať.