• Olympijsky festival detí

• Na OFDM dosiahli naši žiaci pekné úspechy. M. Krchňavý(7.C) zvíťazil v behu na 60 m a v basketbalovom turnaji dievčat naše družstvo tiež zvíťazilo. Gratulujeme!

• Vyhodnotenie zberu papiera – apríl 2022

• Zo všetkých materiálov, ktoré ľudia počas histórie použili na písanie a kreslenie, je papier najrozšírenejší na celom svete. Ako každý rok aj v tomto školskom roku sme zorganizovali jarný zber papiera, a tak sme prispeli aspoň „kvapkou v mori“ k záchrane našich stromov.                                                                       Spolu sa vyzbieralo 9274,5 kg, čo predstavuje priemer na žiaka 15,42 kg. Najlepší zberači papiera boli odmenení vecnými cenami.                                 Najviac papiera nazbierala Kristínka Šurianska z 1.D triedy 524 kg a Matúš Peko z 5.B triedy 408 kg.  Za 1. stupeň najviac papiera vyzbierala 1.D 719,5 kg a za 2. stupeň 6.A  a 5.B okolo 600 kg papiera. Z hľadiska percentuálneho zapojenia sa žiakov do zberu bola najlepšia trieda 1.A a 6.A, viac ako 80% úspešnosť zapojenia.                                                                                                                   Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do zberu papiera veľmi pekne ďakujeme, tiež ďakujeme učiteľom, ktorí pri zbere pomáhali.

• Krajské kolo biologickej olympiády

• V krajskom kole biologickej olympiády, v kategórii C - TP, obsadil Matej Vinc (IX.A) druhé miesto a úspešný bol aj ako riešiteľ krajského kola chemickej olympiády v kat. D. Gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy v prírodovedných predmetoch.

• Súťaž v speve ľudových piesní Slávik Slovenska

• Po dvojročnej pandemickej prestávke sa tento rok opäť organizovala súťaž v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Deti o ľudovú pieseň majú stále záujem, o čom svedčí aj veľká účasť súťažiacich v školskom kole. V okresnom kole našu školu reprezentovali  Alžbeta Božilová (5.B.)  a Alexandra Václavíková (9. C), kde si Saška vo svojej kategórii vyspievala krásne 2. miesto.  Gratulujeme a tešíme sa, že ľudová pieseň má stále svoje dôležité miesto.

• Okresné kolo Biblickej olympiády

• Žiaci Boris Chlebana, Dominik Murin a Anna Zemiarová (všetci zo 6.A ) sa v tomto školskom roku zapojili do Biblickej olympiády a v okresnom kole sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Blahoželáme!

• Kováčova Bystrica

• V súťaži Kováčova Bystrica 2022 sa mimoriadne darilo našim žiačkam v kategórii vlastná literárna tvorba - próza. Krásne 1. miesto získala Evka Töröková zo 6.A triedy a výborné 3. miesto obsadila Zuzka Hybská z 5.B triedy. Dievčatám srdečne gratulujeme a prajeme, aby sa im pri písaní aj naďalej darilo.

• Netradičná prehliadka mesta

• V spolupráci so ZŠ V.Paulínyho-Tótha v Senici a jazykovou školu IC Centre v Banskej Bystrici sa v piatok 6.5.2022 skupina „ruštinárov“ z 8.B triedy zúčastnila netradičnej prehliadky nášho mesta. Slovenskí žiaci po rusky a zahraniční študenti z ruskohovoriacich krajín po slovensky si navzájom predstavovali najznámejšie pamiatky Banskej Bystrice. Netradičná bilingválna prehliadka mesta nás obohatila nielen jazykovými znalosťami, historickými vedomosťami, ale aj novými kamarátstvami.

• Hodina literatúry naživo

• Stretnutie so spisovateľkou Zuzanou Kubašákovou -  siedmakom priblížila ako sa rodí a vzniká námet a potom samotná kniha, koľko práce je za jej vydaním a čo všetko knihu čaká k samotnej ceste k čitateľovi. Ďakujeme za pootvorenie pomyselných umeleckých dvier do sveta knižnej tvorby a aj za milé prekvapenie na záver v podobe knižky s venovaním. Ďakujeme.

• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

• Naši žiaci sa ešte v januári zapojili do 30.ročníka literárnej súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. V celoslovenskom kole školu úspešne reprezentovali dvaja z nich a v súťaži boli ocenení. Silvia Vrbovská z 9.A získala za svoju prácu Odkaz Ľudovíta Fullu Čestné uznanie a Dominik Ferianc zo 6.A za prácu Prečo mám rád slovenčinu Osobitnú cenu poroty. Obom srdečne gratulujeme.

• Návšteva ôsmakov a deviatakov v SND

• Dnes večer nehráme. Napriek názvu divadelného predstavenia herci v piatok, 29. apríla 2022, hrali a preniesli nás do novembra roku 1989, kedy sa namiesto Hamleta v divadle diskutovalo o zmenách v spoločnosti. Žiaci deviateho a ôsmeho ročníka mali možnosť vidieť skvelých hercov Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorí im priblížili  historicky významné udalosti.

• Čo vieš o hviezdach?

• V krajskom kole astronomickej  súťaže "Čo vieš o hviezdach?"  obsadila vo svojej kategórii druhé miesto naša žiačka Vivien Kubacká(6.A) a  Michal Darida(9.A) získal vo svojej kategórii tretie miesto. Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

• Krajské kolo geografickej olympiády

• Na KK geografickej olympiády bol náš žiak Michal Račák(VIII.C) úspešným riešiteľom a obsadil pekné 12. miesto. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Prvé miesto žiakov 7.A v projekte Vzdelanie je budúcnosť

• V  rámci predmetu občianska náuka sa naši žiaci   7. A :   M. Balog, T. Brachnová Z. Vajdová M. Marzán a L. Kochelková zúčastnili finále projektu Euroatlantického centra - Vzdelanie je budúcnosť, kde na záverečnom podujatí plnom aktivít  obsadili krásne prvé miesto. Srdečne blahoželáme.