• Zážitkové učenie dejepisu v múzeu.

• Piataci zažili vyučovanie dejepisu v múzeu – v Matejovom dome. Oblečení v historických kostýmoch mali možnosť preniesť sa v čase a vyskúšať si na vlastnej koži ako žili Slovania, stredovekí šľachtici, či tovariši a učni. Dozvedeli sa tiež, ako sa Banská Bystrica stala mestom a aké mala privilégiá.

• Deň Zeme

• Tvorivé ekoaktivity - zabávali sme sa, ale aj veľa naučili ako eko myslieť a správať sa tak.

• Čo vieš o hviezdach ?

• V okresnom kole astronomickej súťaže " Čo vieš o hviezdach ? " sa na krásnom prvom mieste umiestnila žiačka Vivien Kubacká (6.A),  tretie miesto získal Michal Darida (8.A) a na štvrtom mieste sa umiestnil Samuel Chorvát (9.A). Gratulujeme!

• Deň Zeme

• Čistenie nášho pekného okolia školy, išlo nám to super - zametanie, strihanie, pílenie, zber odpadkov i trhanie buriny.  Urobili sme spoločne neskutočne veľa práce. Ďakujeme všetkých čo priložili ruku k dielu.

• Tvorivé dielne na hodinách RGV

• K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj zdobenie kraslíc rôznymi technikami: oblepovanie, farbenie, gravírovanie a pod. Techniku zdobenia voskom si vyskúšali aj žiaci 6.C na hodinách RGV. Naučili sme sa ako si vyrobiť „písatko“, ako si pripraviť vosk i ako vytvárať ornamenty. Veľa sme sa naučili , ale aj zabavili....a Veľká noc sa môže začať.

• Vesmír očami detí

• Svojou výtvarnou prácou Dúhová planéta zaujala v okresnom kole výtvarnej súťaže Vesmír očami detí Elizabeth Verkinova zo 7.B aj odbornú porotu a jej práca tak postúpila do celoslovenského kola. Elizabeth si v piatok 8. apríla prevzala diplom a ocenenie. Tešíme sa spolu s ňou a držíme palce, aby zaujala aj v celoslovenskom kole súťaže.

• Čítanie pod rozkvitnutou čerešňou

• Po dlhšej prestávke Verejnú knižnicu Mikuláša Kováča navštívili žiaci 4.D triedy. Zúčastnili sa besedy so spisovateľkou Katarínou Škorupovou. Beseda sa niesla v duchu "Čítanie pod rozkvitnutou čerešňou". Pani Škorupová rozprávala aj o sebe, svojom detstve, o písaní kníh. Deti pozorne počúvali a dostali tiež priestor na svoje zvedavé otázky. Deťom sa beseda veľmi páčila a tešia sa na ďalšie zaujímavé akcie.

• Z predškoláka prvák

• Čo všetko čítajú dnešní nadaní prváci, môže neraz prekvapiť aj nás dospelých. Marcel Páleš ich stretol v Mestskom parku v Banskej Bystrici a zaujal ho aj šesťročný Marek Adamík, ktorý obľubuje návody pribalené k práčkam. Ale začnime od kníh o dinosauroch, ktoré majú radi aj Marekovi spolužiaci - napríklad Alžbetka prezradila aj obľúbeného dinosaura.                                            Rozhovor redaktora so žiakmi 1.A si môžete vypočuť TU